Siła charakteru – sprawdź ile możesz zyskać!

Zamyślony facet

Atrakcyjność na ogół kojarzy nam się z tym jak wyglądamy – zarówno sylwetką jak i ubiorem. Jest to jednak tylko połowa tego, co składa się na ową atrakcyjność. Otóż drugą równie ważną połową jest nasz charakter. Często to właśnie on ma decydujący wpływ na to, czy dana kobieta się nami zainteresuje i będzie chciała spędzać więcej czasu w naszym towarzystwie. Każdego dnia można zobaczyć niezwykle pociągającą kobietę, która spotyka się z przeciętnie wyglądającym mężczyzną. Chyba nikt nie ma wątpliwości dlaczego ona go wybrała – nie, nie chodzi o pieniądze! Mężczyzna z silnym charakterem to ewenement w dzisiejszych czasach, iście deficytowy towar, dlatego jest tak rozchwytywany.

O co chodzi z tym charakterem…

Można zadawać sobie pytanie odnośnie wagi charakteru, wiele osób nie docenia jego roli w związku i żyje w błędnym przekonaniu, że tylko wygląd zewnętrzny ma znaczenie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, dlaczego pewne cechy charakteru sprawiają, że nasza atrakcyjność rośnie. Wiąże się to przede wszystkim z naturalną potrzebą człowieka do bliskości, rywalizacji i stabilizacji. Być może na pierwszy rzut oka to zestawienie wydaje się sprzeczne, przyglądając mu się bliżej zauważamy jak wiele wspólnego mają ze sobą te zagadnienia. Nie można nawiązać naprawdę bliskiego kontaktu z kimś, kto boi się szczerze mówić o swoich uczuciach. Trudno rywalizować z niepewną siebie osobą, która unika każdej konfrontacji i ucieka od problemów. I na koniec jak można zapewnić sobie stabilizację mając za partnera mężczyznę nie radzącego sobie z własnymi emocjami i otaczającym go światem. To niewykonalne – dlatego kobietom tak bardzo zależy na twardych facetach.

Pożądane cechy

Jakie cechy są szczególnie pożądane u mężczyzn? Numerem jeden jest szczerość. Nic tak nie pociąga kobiet jak facet, który ma własne zdanie i potrafi je wypowiedzieć. Ponadto nie boi się mówić, gdy coś mu się nie podoba, nie ma na coś ochoty albo wręcz przeciwnie chciałby czegoś. Jasne wyrażanie swoich potrzeb, wątpliwości i uczuć pozwala na bezproblemową komunikację, nie ma udawania ani grania – kobietom bardzo odpowiada taka sytuacja, dlatego nie warto tracić czasu na wszelkiego rodzaju sztuczki i gierki.

Kolejną ważną cechą jest zdecydowanie. Nie ma niczego gorszego od faceta, który nie potrafi samodzielnie podjąć decyzji. Nie wie na jaki film poszedłby do kina i w którą stronę chciałby spacerować. Brak umiejętności podejmowania decyzji to jedna z często spotykanych wad u mężczyzn. Pozwalają oni, aby to los decydował za nich albo co gorsze oddają wszystko w ręce kobiety. Nie potrafię sobie tego wyobrazić, aby to kobieta miała przejmować inicjatywę i robić wszystko samodzielnie. Po co jej taki partner, który do wszystkiego potrzebuje jej zdania i opinii.

Trzeba jeszcze wspomnieć o konsekwencji w działaniu, to właśnie ona pokazuje, że mężczyzna jest wytrwały i nie zmienia swoich decyzji po kilka razy na godzinę. Trwanie przy swoich zasadach i postanowieniach jest niezwykle ważne. Dajemy w ten sposób jasny sygnał, że to co mówimy i robimy traktujemy poważnie. Zatem jeśli ktoś mimo naszych uwag niczego nie zmienia to może być pewny, że postąpimy tak jak go uprzedzaliśmy. Niestety wystarczy tylko raz odpuścić i się złamać, aby na zawsze stracić szacunek tych, którzy doceniali naszą niezłomność.

Droga przez mękę!

Zmiana własnych przekonań i wyćwiczenie charakteru to droga przez mękę. Nie ma takiej możliwości, aby zmienić się z dnia na dzień. Nie wystarczy, że powiesz sobie, iż od jutra będziesz szczery. Trzeba to wszystko powoli wprowadzać w życie. Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić to udawanie, że jesteś taki jak sobie to wymyśliłeś. Kobiety niezwykle szybko wyczuwają wszystkie niespójności – mężczyzna, który udaje jest brany za zwykłego cwaniaka. Tego typu zachowania na pewno nie pomogą nikomu w nawiązaniu wartościowej relacji. Zatem lepiej ciężko pracować i być pewnym przyszłego sukcesu, który w takim przypadku jest nieunikniony!