Wygląd też ma znaczenie

Przystojny, młody mężczyzna

Zapewne w większości materiałów dotyczących uwodzenia spotykałeś się ze stwierdzeniem, że wygląd zewnętrzny wcale nie ma znaczenia. Niestety rzeczywistość brutalnie weryfikuje tak odważne stwierdzenia. Nawet jeśli jesteś interesującym mężczyzną, ale Twój wygląd pozostawia wiele do życzenia to możesz mieć problemy z nawiązaniem trwałych relacji, w szczególności z niesamowicie atrakcyjnymi kobietami. Warto jednak zauważyć, że mówiąc o wyglądzie mam na myśli wszystko to, co jesteśmy w stanie zmienić. Wiadomo, że nikt z nas nie urośnie na zawołanie o kilkanaście centymetrów ani też nie zmieni koloru oczu czy też karnacji. Jest jednak wiele rzeczy, na które mamy bezpośredni wpływ, problemem jest to, że wymagają one sporo wysiłku i poświęcenia.

Sylwetka marzeń

Pierwszym co rzuca się w oczy u mężczyzn jest jego sylwetka, bez wątpienia muskulatura jest w modzie i stanowi pewien wzór atrakcyjności. Ponadto nie jest to coś, co byłoby poza zasięgiem przeciętnego mężczyzny. Dlaczego zatem nie każdy może pochwalić się pięknie wyrzeźbionym brzuchem czy też szerokimi ramionami? Na ogół wynika to z lenistwa i słomianego zapału. Tymczasem okazuje się, że kobiety bardziej pociąga sam fakt ćwiczenia, efekty tej pracy są tylko miłym dodatkiem. Mężczyzna, który dba o swoje ciało pokazuje, że jest w stanie rozwijać się i nie obcy jest mu wysiłek. Ponadto musi wykazać się siłą charakteru, aby regularnie i niestrudzenie pokonywać swoje słabości. Właśnie to najbardziej podnosi jego atrakcyjność w oczach kobiet.

Nowoczesny dandys

Kolejnym nieodłącznym elementem naszego wyglądu jest strój. Co prawda mówi się, że to nie szata zdobi człowieka, ale któż z nas nie zwraca uwagi na to, co noszą inni ludzi. Jeśli dodamy do tego fakt, iż kobiety są szczególnie wyczulone w kwestii doboru kolorów i na ogół znają się na modzie, to zrozumiemy jak dużo uwagi powinniśmy poświęcić ubraniom. Nikt nie każe Ci się ubierać w markowych butikach czy też śledzić wybiegi z całego świata. Musisz jednak mieć podstawową wiedzę na temat łączenia ubrań, kolorów, fasonów i faktur. Jeśli będziesz wyglądać kolorowo i pstrokato to żadna kobieta nie będzie chciała się z Tobą pokazać. Ponadto trzeba zauważyć, że pewne stroje mogą budzić konkretne skojarzenia – choćby glany. Zatem jeśli chcesz spotykać się z kobietami z różnych kręgów, to postaw na sprawdzone, ale eleganckie i neutralne zestawy jak choćby dżinsowe spodnie i koszula. Ale i tutaj trzeba znać umiar, tam gdzie jeden będzie wyglądał jak nowoczesny mężczyzna inny powieli stereotyp informatyka we flanelowej koszuli.

Diabeł tkwi w szczegółach

Wygląd zewnętrzny to nie tylko sylwetka i ubranie, jest jeszcze cała masa drobnych szczegółów, które pozwalają wiele zyskać bądź stracić. Ponieważ jesteś świadomym siebie mężczyzną powinieneś zadbać o wszystkie aspekty atrakcyjnego wyglądu. Zatem dochodzimy do takich rzeczy jak dłonie czy fryzura. Wbrew pozorom kobiety przykładają niesamowicie dużą wagę do tych elementów. Brudne paznokcie dyskwalifikują Cię jako partnera. Wyobraź sobie jakbyś Ty się czuł, gdyby ktoś dotykał Cię takimi dłońmi. Mam nadzieję, że teraz już rozumiesz dlaczego ten szczegół jest tak istotny. Innym ważnym elementem jest fryzura. Nie wiadomo czemu mężczyźni wstydzą się wypadających włosów. Wszelkiego rodzaju „pożyczki” czy też peruki nie wchodzą w grę – jedyne wyjście to ogolenie głowy. Zupełnie inną sprawą jest jej higiena. Nie ma nic bardziej odrzucającego niż tłuste włosy, które dodatkowo pokrywa łupież. Jeśli masz problemy ze skórą to nie kombinuj, udaj się do dermatologa i zacznij zwalczać swój problem.

Czemu wygląd jest taki ważny?

Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma, można natomiast snuć pewne domysły. Najłatwiej zacząć od zapytania samego siebie z jaką kobietą chciałbyś się umówić. Jeśli już masz przed oczami jej obraz to teraz zastanów się czy jesteś tak samo zadbany jak Twój ideał. Ponoć to co niedostępne bardziej nas pociąga, skoro dbanie o siebie jest wymagające to nie dziwmy się, że chcemy przebywać z takimi ludźmi. Innym wytłumaczeniem jest narzucony nam kanon piękna. Media lansują pewien ściśle określony typ kobiet, które określa mianem atrakcyjnych. Nawet jeśli nie zgadzasz się z promowanym wzorcem to niestety inni mogą za nim podążać i nie będą podzielać Twojej asertywności. Chcąc osiągać sukcesy musisz nauczyć się dostosowywać do panujących warunków w taki sposób, aby nie zatracić swojej indywidualności.