Rozpoczynanie i kończenie rozmów

Uścisk dłoni - przywitanie

W relacjach międzyludzkich, w tym z dziewczynami, każda rozmowa powinna mieć odpowiedni początek (zwłaszcza, gdy jest to pierwsza rozmowa) oraz właściwy koniec rozmowy. Jest to istotne, a osoby nieśmiałe często psują wrażenie złym początkiem rozmowy lub niezręcznym zakończeniem.

Początek rozmowy

Początek rozmowy zwykle jest jedną z ważniejszych części samej konwersacji. To właśnie na początku wywierasz pierwsze wrażenie, po którym często ludzie oceniają Ciebie. Ważne jest w tym wypadku odpowiedni uścisk dłoni. Silniejszy uścisk dłoni jest bardziej pamiętliwy i osoba silnie ściskająca dłoń będzie uważana za osobę pewną siebie i silną. Oczywiście w przypadku dziewczyn nie przesadź z tym, żeby jej nie bolało 😉

Kończenie rozmowy

Zdarza się, że osoby nieśmiałe chcą jak najlepiej zakończyć rozmowę, pożegnać się, dać poczuć osobie, z którą się rozmawiało, że rozmowa była przyjemnością. Niestety często takie „idealne” pożegnanie może skończyć się klapą. Nie ma pożegnań idealnych i nie należy ich wymyślać, bo może wyjść wówczas niezręczna i fajtłapowata sytuacja wynikająca z braku wprawy oraz ze stresu.

Z tego też względu krótkie pożegnanie i stanowcze jest najlepsze np. „Cześć”, „Do zobaczenia”, „Na razie”. Stanowcze krótkie pożegnanie jest znacznie lepsze niż wymyślne.