Jak zachowywać się na randce?

Randka z lampką wina

Zaprosiłeś kobietę na randkę, udaliście się w wyznaczone miejsce i w tym momencie zaczynasz się gubić. Zasadniczo nie do końca wiesz co powinieneś zrobić i jak się zachowywać. Przecież jeśli cały czas będziesz o czymś opowiadać i wymieniać się z kobietą historiami to zostaniesz jej kolegą. Niestety randki to dla wielu mężczyzn prawdziwa trauma, dobrze zaczęta znajomość zostaje nagle przerwana, ponieważ okazali się być zupełnie innymi osobami. Jeśli podczas podejścia udało Ci się zaciekawić kobietę to pamiętaj, że umawiając się z Tobą na randkę chce znów poczuć te same emocje. Nie bądź zatem zaskoczony, gdy kobieta po prostu znajdzie jakąś wymówkę i wróci do domu – po prostu nie dostała tego po co tutaj przyszła. Co zatem robić na randce? Zachowywać się jak facet!

Aktywne słuchanie

Nie wyszedłeś z kobietą na plotki, chcesz ją poznać i zobaczyć jaką jest osobą. Jak możesz się czegoś o niej dowiedzieć skoro cały czas o czymś opowiadasz. Bardzo ważnym elementem spotkania jest aktywne słuchanie. Jeśli będziesz błądzić gdzieś myślami kobieta szybko to dostrzeże. Uwierz, że to naprawdę nieprzyjemne uczucie, gdy otwierasz się przed kimś a ten ktoś Cię olewa. Możesz być pewny, że po takim zachowaniu kobieta zamknie się w sobie i nie będzie chciała po raz kolejny ryzykować. Na czym polega rola dobrego słuchacza? Przede wszystkim na zainteresowaniu tematem. Zauważ jak zachowujesz się, gdy słuchasz czegoś interesującego, w jaki sposób układa się Twoje ciało, jak wygląda Twoja mimika. Tak samo powinieneś reagować podczas rozmowy. Kolejną ważną rzeczą jest zadawanie pytań – skoro dociekasz jakichś informacji to znaczy, że słuchałeś. Jeśli pytasz o szczegóły to jesteś zainteresowany. Ludzie lubią o sobie mówić, wystarczy tylko dać im do tego szansę.

Kontakt wzrokowy

Na randce musi być wyczuwalne pewne napięcie. Nie może być tak, że cały czas mówicie i mówicie. Trzeba poświęcić nieco czasu na bardziej subtelne elementy np. patrzenie sobie prosto w oczy. Skoro siedzisz przy kobiecie, którą ponoć chcesz poznać to czemu patrzysz w niebo bądź na trawę? Nie sądzę, aby było tam coś nadzwyczaj interesującego. Spoglądanie na siebie z bliskiej odległości może wydawać się niekomfortowe, ale tak naprawdę podnosi napięcie i wprowadza do interakcji coś ekscytującego. Wasze twarze znajdują się tuż obok siebie, takie dłuższe spojrzenie może być wstępem do pocałunku, ale samo w sobie jest idealnym zachowaniem. Na ogół ludzie mają tendencje do uciekania wzrokiem, przedłużanie kontaktu wzrokowego jest uznawane jako oznaka pewności siebie. Zatem jeśli chcesz być odbierany jako zdecydowany i stanowczy nie wahaj się ani chwili – patrz w oczy swojej rozmówczyni.

Dotyk wyraża więcej

Bez dotyku nie można mówić o randce a tylko o koleżeńskim spotkaniu. Skąd kobieta ma wiedzieć, czego od niej oczekujesz skoro boisz się tego okazać. Oczywiście całość musi być przeprowadzana stopniowo, w luźnej atmosferze. Jednak jeśli nie będziesz dążyć do eskalacji dotyku to szybko skończysz jako kolega, po co kobiece facet, który nie ma odwagi, aby jej dotknąć. Zaczynaj od neutralnego dotyku, jak choćby delikatne przykładanie dłoni do ramienia. Wykorzystuj nadarzające się okazje, podczas żartowania możesz spróbować łaskotek, w chłodny dzień możesz sprawdzić czy nie zmarzły jej ręce. Jak zwykle musisz wykazać się kreatywnością, niestety nie ma jednego skutecznego schematu gdzie i w jakiej kolejności dotykać kobietę.

A gdzie konkrety?

Przepis na udaną randkę istnieje tylko w kobiecych czasopismach, rzeczywistość jest o wiele bardziej złożona i nie da się wszystkiego przewidzieć ani zaplanować. Do Ciebie jako mężczyzny należy kontrolowanie sytuacji i odpowiednie reagowanie. Jeśli będziesz umiał dostosować się do tego, co dzieje się wokół Ciebie i szybko skalibrujesz swoje zachowanie to odniesiesz sukces. Powyższe wskazówki stanowią drogowskaz, który ma Cię naprowadzić na właściwy tor.