Najczęściej popełniane błędy w rozmowach z kobietami

Rozmowa na murze kobiety i mężczyzny

Kiedy już uda Ci się nawiązać rozmowę z kobietą musisz być świadomy tego, że jedno nierozważne zdanie może popsuć całą interakcję. W miarę zdobywanego doświadczenia będziesz wiedział, że czasem całość da się jeszcze uratować, jednak zamiast brnąć w tego typu sytuacje lepiej nauczyć się ich unikać. Dlatego też, przygotowałem dla Ciebie listę najczęściej popełnianych błędów – niektóre z nich są dość subtelne i błahe, podczas gdy inne mogą prowadzić do natychmiastowego przerwania dyskusji. Warto, żebyś zdawał sobie sprawę z tego jakie pułapki czyhają na Ciebie podczas rozmowy, ponadto nie ma sensu, żebyś powielał błędy, które są dość proste do wyeliminowania. Po tym artykule zrozumiesz czemu tak wiele z Twoich rozmów nagle się urwało.

To nie przesłuchanie!

W początkowej fazie rozmowy musisz zadawać pytania, inaczej nie będziesz wiedział, w którą stronę podążać. Wraz z upływem czasu powinieneś przejść do wymiany opowieściami bądź historyjkami. Jeśli cały czas będziesz zdawał krótkie i zbyt szczegółowe pytanie to kobieta poczuje się jak na przesłuchaniu. Zapewne nie raz spotkałeś się z takim zachowaniem i wiesz jak niesamowicie potrafi to zdeprymować człowieka. Jak temu zapobiegać? Zadawaj pytania bardzo ogólne, pytaj o marzenia, pasję czy dzieciństwo. Z tymi zagadnieniami u każdego człowieka wiąże się wiele historii. Już po jednym pytaniu będziesz w stanie prowadzić dyskusję opartą na wymianie zdań.

Złowroga cisza?

Elementem każdej rozmowy powinny być pauzy wprowadzające pewnie napięcie i oczekiwanie. Niestety mężczyźni bardzo często o tym zapominają i gadają bez przerwy, nie tylko nie dając kobiecie dojść do głosu ale zupełnie nie zastanawiając się nad tym co mówią. Musisz pamiętać, że cisza w rozmowie jest czymś zupełnie naturalnym, nie ma żadnego sensu z nią walczyć. Jeśli chcesz, aby przez cały czas któreś z was coś mówiło to coś jest z Tobą nie tak. Pokazujesz w ten sposób, że jesteś niezbyt pewny siebie. Zdecydowany mężczyzna wykorzysta ten czas na spojrzenie kobiecie w oczy bądź subtelny dotyk. Musisz pokazać, że nie jesteś człowiekiem od zabawiania rozmową, zbytnie zaangażowanie nie jest dobrze odbierane. Kobieta wyczuje, że bardzo Ci na niej zależy i stanie się nieco znudzona, co to za facet, który tak się wysila dla nieznajomej.

Żarty żartami…

Ponoć śmiech niesamowici zbliża ludzi, warto o tym pamiętać jednak jak ze wszystkim – trzeba znać umiar. Jeśli dla dobrego humoru swojej rozmówczyni zaczniesz robić z siebie błazna to niczego dobrego nie osiągniesz. Być może kobieta będzie się dobrze bawić, uśmiech nie zejdzie jest z twarzy przez całe spotkanie, ale kolejny raz już się z Tobą nie umówi. Dlaczego? Kobiety szukają mężczyzn zabawnych, ale nie śmiesznych. Gdybyś się z nią droczył bądź żartował sam z siebie to pokazał byś tę pozytywną stronę swojej osobowości. Natomiast opowiadanie kawałów czy błaznowanie sprawia, że jesteś tylko kolejnym chłopaczkiem, który w każdy możliwy sposób stara się zwrócić na siebie uwagę kobiety. Na chwilę jest to dla niej zabawne, na dłuższą metę to po prostu żałosne.

Nuda

Czego by nie mówić, nie ma nic gorszego niż poruszanie w rozmowie z kobietą nudnych tematów. Zapewniam Cię, że żadna zaczepiona na ulicy dziewczyna nie ma chęci dyskutować o sytuacji politycznej naszego kraju, wynikach sportowych ani nowościach w branży komputerowej. Nawet jeśli jesteś specjalistą z danej dziedziny i jakiś temat jest dla Ciebie przyjemny to musisz pamiętać, że ktoś może nie mieć o tym zielonego pojęcia. Nie zanudzaj zatem rozmówczyni szczegółami swojej pracy, w końcu rozmowa ma być przyjemnością.

Kim to ja nie jestem

Absolutny hit, jeśli chodzi o pogrążenie samego siebie. Jeśli za każdym razem będziesz poprawiał kobietę i wszystko wiedział lepiej to możesz być pewny, że rozmowa zaraz się skończy. Kto chciałby rozmawiać z osobą, do której nie dociera zdanie innych. Uważasz że jesteś najmądrzejszy? Stań zatem przed lustrem i ciesz się swoim towarzystwem. Tak samo sytuacja ma się z przechwalaniem, mówiąc o swojej pracy nie musisz dodawać informacji o zarobkach i marce auta jakim jeździsz. Wartościowe kobiety same domyślą się jaki jest Twój status społeczny, Twoje przechwałki mogą być nie tyle żałosne co niegrzeczne. Kobieta pomyśli że chcesz ją kupić – to nie przejdzie!